Polisa ochronna czy inwestycyjna?

487330557-34.jpg

Najlepsze ubezpieczenie na życie to nie tylko zapewnienie ochrony bliskim w razie śmierci ubezpieczonego, ale również możliwość oszczędzania oraz inwestowania w celu budowy kapitału na przyszłość. Obecnie na rynku dostępne są zarówno polisy ochronne, jak i te inwestycyjne. Na którą warto się zdecydować?

Polisa ochronna czy inwestycyjna?

Wybierając najlepsze ubezpieczenie, należy na początku zadać sobie podstawowe pytanie: który cel jest najważniejszy? W przypadku osób, które jeszcze nie założyły rodziny, najważniejszy jest przede wszystkim aspekt inwestycyjny oraz pomnażanie kapitału. Dla osób starszych, które posiadają rodzinę, najważniejsze jest zabezpieczenie bliskich na wypadek swojej śmierci, dlatego też aspekt inwestycyjny nie odgrywa dla nich znaczącej roli.

Polisa z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym

W przypadku takiej polisy zakres ochrony życia oraz zdrowia jest zazwyczaj symboliczny, dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sobie wszystko bardzo dokładnie przemyśleć. W takim przypadku warto skontaktować się np. z brokerem ubezpieczeniowym, który może przedstawić porównanie kilku ofert, dzięki czemu wybór będzie dużo łatwiejszy. Innym sposobem, który może ułatwić podjęcie odpowiedniej decyzji, jest również porównywarka cen ubezpieczeń, czyli bezpłatne narzędzie, z którego pomocą można porównać oferty wszystkich ubezpieczycieli i wybrać tę najkorzystniejszą.

Zobacz więcej na http://www.ubezpieczeniezyciowe.pl/